Viden, udvikling og samvær
4000 RoskildeVælg område

Læreroversigt sæson 2020-21

Nedenfor finder du en samlet oversigt over AOF Roskildes undervisere for indeværende sæson.

Alexis Bohn Sprog: Fransk
Allan Mylius Thomsen Byvandringer
Anna Ikilikian Klaver
Ann Rasmussen Billedskolen LIV 
Anne H. Larsen Pileflet
Anne Serup Motion
Annette Berg Enemark Syning
Annette Lynge Maleri
Bente Tejdell Tysk
Birgitte Agertoft Sang- og sangteknik
Bozena Wetchacz Guitar
Bjarne Bo Jensen Fuglestemmer
Camilla Britt Donovan Kor og musikalsk legestue
Caroline Pedersen Sprog: Fransk
Carsten Madsen Digital fotografering & Billedbehandling
Catalina Echeverria Bartonova Sprog: Spansk og byvandringer
Charlotte Hjelholt Billedskolen liv
Cristina Avanzi Sprog: Engelsk
Dávur Birgisson Davidsen Guitar
Elisa Jessie Heitzmann Sprog: Spansk
Else Skov Klaver
Enrico Passetti Sprog: Italiensk
Eva Carstensen Tegning og maleri
Flemming Klausen Specialhøjskolen
Flemming Sahl Jagtteori
Frank Ramskov Byvandringer og rundvisninger
Gitte Madsen Specialhøjskolen
Grethe Askgaard Specialhøjskolen
Hanne Lassen Sang- og stemmetræning & Kildekoret
Helle Pedersen Yoga
Helle Schønberg Pileflet
Ingrid Ørum Andersen Tysk
Jan Clausen Alexanderteknik
Joan Maria Steffensen Yoga
Karen Brodersen Bevægelse og afspænding
Karen Marie Stets Sprog: Fransk
Kate Balle Blomsterdekoration
Lisbeth Schouw Jensen Motion og bevægelse
Lonni N. Moesby Specialhøjskolen
Lotte Dalgaard Vævning
Louise Thomassen Specialhøjskolen
Lucia Carriere Sprog: Italiensk
Lupe Hernández Zumba
Lykke Førslev Sprog: Engelsk & Byvandringer
Magnus Poulsen Klarinet/saxofon
Malene Deuleran Yoga
Marianne Nielsen Sprog: engelsk og chokoladekurser
Michael W. Berg Yoga
Michael Salomonsen Førstehjælp
Miguel Campos Sprog: Italiensk
Nataly Holm Sprog: Russisk
Ole Stig Johannesen Flyveteori
Rikke Kobæk Yoga
Simon McCourt Specialhøjskolen
Sine S. H. Frøslev Komplet sangteknik
Stine Pedersen Specialhøjskolen
Solvejg Sørensen Motion
Tine Secher Keramik
Vibeke Pagter Kor og klaver
Vibeke Hansen Keramik